knihovny.cz Ptejte se knihovny
Návštěv :
Celkem : 1082
Týden : 1
Dnes : 0
podrobnosti
Naposledy aktualizováno: 14.07.2021 15:59:00

Administrace

Čtenářská výzva 2020

tenarska_vyzva.jpg

Zpívání

prosinec

 

Výšlap turistek

září

 

Žijeme v oblasti plné turistiky a tak jsme se rozhodly / prachovské cvičenky /, že si vyzkoušíme turistiku v třicátých letech. Sice jsme absolvovaly malý výšlap - z Prachova na občerstvení do hotelu Pod Šikmou věží. Moc se nám to líbilo, takže další výlet bude již delší.

 

 

Odpoledne na konci prázdnin

srpen

 

 

Čarodějnice

duben

 

 

Vánoční zpívání

prosinec

 

Krásná vzrostlá borovice u obecního domku ozdobená rozsvícenými světýlky, hlasy a nástroje naladěny, počasí zimní - zpívání koled a vánočních písní může začít. Atmosféru blížících se vánoc dovršilo posezení v domku u čaje, svařáčku a cukrovíčka. Děti si odnesly domů vlastnoručně vybarvené hvězdy.

 

Pelíškovo odpoledne

  září

Opět pro děti i dospělé připravený materiál z Pelíškovy zahrady pro vytváření různých předmětů pro ozdobu našich domovů.

Počasí nám bohužel moc radostí neudělalo, ale i přes menší účast bylo vyrobenodost pěkných dekorací, které si děti odnesly pyšně domů.

 

 

Slet čarodějnic a čarodějů

duben

 Již po šesté létali Prachovem čarodějnice a čarodějové dospělého i dětského věku.

Dolet a zapálení hranice byl tradičně na Prachovském plácku / místní hřiště /. Občerstvení jako vždy zajišťovali prachovští sportovci.

 

 

Pelíškiáda

září

První zářijovou sobotu bylo uspořádáno odpoledne pro děti nazvané Pelíškiáda - název i zábava byly vztaženy ke známému skřítku Prachovských skal - Pelíškovi/ děkujeme za nápad pí Kaprasové/.

 

Děti si vyráběly korálky z jeřabin, vázaly ze sušených kytiček kytice, vystřihovaly a malovaly Pelíška, prošly se lesem vyznačenou cestou a odpovídaly na zvídavé otázky.

Akce se konala na hřišti - Prachovský plácek, takže zde bylo i místo pro různé sportování - lezení po laně, chytání rybiček, košíková. Nechyběla samozřejmě i sladká odměna pro děti a nakonec bylo posezení u ohýnku a opečení buřtů.

Počasí moc nepřálo, ale na náladě dětí i dospělých to nebylo znát.

 

OBRÁZEK : p9050014160.jpgOBRÁZEK : p9050024160.jpgOBRÁZEK : p9050012160_thumb.jpg